Home / SEHA / Vojvodina prejaka za Izviđač

Vojvodina prejaka za Izviđač

Rukometaši Izviđača poraženi su na gostovanju u Novom Sadu u 17. kolu SEHA regionalne rukometne lige, od ekipe Vojvodine, rezultatom 26:18.

Šampion Srbije drugom vezanom pobjedom potvrdio je šestu poziciju a ovo je ujedno bila i posljednja domaća utakmica za Vojvodinu u okviru SEHA lige za ovu sezonu.

U sinoćnjem susretu, domaći rukometaši imali su kontrolu tokom cijelog susreta. Sjajna igra u odbrani predvođena Duškom Čelicom i Svetislavom Verkićem, rukometašima Izviđača nije dopuštala postizanje laganih pogodaka. Iako su domaći rukometaši imali ubjedljivu prednost od samog početka, u 15. minuti susreta Čutura dovodi Izviđač na samo pogodak zaostatka, kod rezultata 6:5.

Ponovo Maretić u 19. minuti smanjuje na 8:7, da bi nakon toga Vojvodina napravila seriju 6:0, čime u 28. minuti odlaze na plus sedam, kod rezultata 14:7.

Do kraja prvog dijela Skauti postižu dva pogotka, a na pauzu se odlazi kod rezultata 15:9.

U nastavku Vojvodina je bez većih problema sačuvala prednost, koja niti u jednom trenutku nije padala ispod minus pet. Na kraju domaći rukometaši slavili su rezultatom 26:18.

Vojvodinu su do pobjede vodili Miloš Grodanic sa 8 i Stefan Ilić sa pet postignutih pogodaka. Kod Izviđača najefikasniji su bili Miljan Ivanović sa pet i Duje Maretić sa četiri postignuta pogotka.

U posljednjem kolu SEHA lige Vojvodina gostuje kod Metalurga, dok Izviđač na domaćem terenu dočekuje Vardar.