Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Vogošća bez rješenja za Klisa, Iskra slavila u Bugojnu

Vogošća bez rješenja za Klisa, Iskra slavila u Bugojnu

Rukometaši Iskre večeras su na domaćem terenu upisali novu pobjedu u Premijer ligi Bosne i Hercegovine, ovaj put nad ekipom Vogošće PH, rezultataom 27:25 (14:13).

Od samog početka susreta igralo se gol za gol, a većim dijelom prvog poluvremena domaća ekipa rezultatatski je kontrolisala susret. Na pauzu se odlazi uz minimalnu prednost domaće ekipe 14:13.

I u nastavku susret je nastavio u sličnom ritmu kao i u prvom poluvremenu. Ekipe su se smjenjivale u vodstvu, međutim, domaćini su uspjeli iskoristiti prednost domaćeg terena te su na kraju ipak slavili sa dva gola prednosti. Konačan rezultat glasio je 27:25.

Iskru su do pobjede predvodili Edin Klis sa osam i Miloš Tešanović sa pet postignutih pogodaka.

Kod gostiju najefikasniji je bio Strahinja Travar sa šest postignutih pogodaka.

Rukometaši Borca rutinski sa Drinom za novu ubjedljivu pobjedu

Rukometaši Borca m:tel opravdali su ulogu favorita i večeras, uz veliku podršku “Lešinara”, u dvorani …