Home / BiH Rukomet / Ostala takmičenja / Tatran prejak za Izviđač

Tatran prejak za Izviđač

Branilac trofeja Tatran Prešov startovao je furiozno na 51. Međunarodnom rukometnom TV turniru šampiona Doboj 2019 savladavši šampiona BiH ekipu Izviđača rezultatom 34:16.

Slovaci ni u jednom trenutku nisu ugrozili svoju veliku prednost. Iz minuta u minut povećavali su vođstvo. Na odmor odlaze sa rezultatom 17:11.

Skauti su u drugom dijelu postigli samo pet golova. Čitavih 16 minuta tačnije od 44 minuta pa do kraja utakmice nisu postigli gol i ubjedljivo su poraženi 34:16.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bili su David Mihalka sa 6, te Oliver Rabek i Havijer Munoz sa po 5 golova. Kod Izviđača najefikasniji sa 3 gola bio je Nikola Džono.

Tatran – Izviđač 34:16 (17:11)

DOBOJ – Natkriveni stadion sportskih igara. Gledalaca: 500 Sudije: Amar i Dino Konjičanin (Visoko). Sedmerci: Tatran Prešov 5(5), Izviđač Central osiguranje 3(2). Isključenja: Tatran Prešov 8, Izviđač Central osiguranje 10 minuta.

TATRAN PREŠOV: Cvitković, Rabek 5, Đerić 3, Mihalka 6, Lapajne, Krok, Urban, Munoz 5(4), Vučko 2, Stranovski, Hozman, Fodorean 4(1), Čuprina (12 odbrana), Tsarapkin 2, Afanou 4, Grzentič 3. Trener: Slavko Goluža.

IZVIŽAČ CENTRAL OSIGURANJE: Vukšić 1, Alilović 1, Kos, Ivanović 2(1), Jozinović 2, Primorac 1, Šoljić1, Džono 3, Delić 2(1), Maretić 2, Miličević, Grbavac, Buntić, Muhović 1, Buljubašić, Mandić. Trener: Mario Bjeliš

Igrač utakmice: David Mihalka (Tatran Prešov)

Piše: Nenad Vasić