Home / Evropa / Tarabochia i Metalurg u grupnoj fazi Lige Evrope

Tarabochia i Metalurg u grupnoj fazi Lige Evrope

Rukometaši Metalurga iako večeras poraženi, izborili su pravo nastupa u novoformiranoj EHF Ligi Evrope.

Bivši prvak Makedonije, poražen je u uzrvatnom susretu kvalifikacija od Švicarskog Kriensa rezultatom 22:21, ali zahvaljujući pobjedi u prvom susretu, izborili su plasman u grupnu fazu.

Susret je počeo sa dosta tehničkih grešaka na obe strane koje su rezultirale malim brojem pogodaka, a nakon 10. minute susreta krenula je dosta otvorenija igra. Igralo se gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vodstvu a niti jedna ekipa nije imala izraženiju rezultatsku prednost.

Do kraja prvog dijela domaćini uspjevaju napraviti minimalnu prednost od jednog gola razlike, pa se na pauzu odlazi kod rezultata12:11.

U nastavku nešto bolja igra domaće ekipe koja već u 36. minuti dolazi do tri gola prednosti 15:12. Pogodcima Popovića i Horvata Metalurg u 41. minuti stiže do poravnanja rezultata 16:16. Do 50. minute domaćini ponovo odlaze na plus tri, da bi u 52. minuti Metalurg ponovo smanjio na samo minus jedan 21:20.

Uslijedila je dramatična završnica, a do kraja susreta obe ekipe uspjele su postići po samo jedan pogodak. U 58. minuti Metalurg dolazi do poravnanja 21:21, a minut i po do kraja domaćini ponovo dolaze do prednosti 22:21. To je ujedno bio i konačan rezultat susreta.

U domaćem timu najefikasniji su bili Gavranović Filip sa šest, te Jernej Papež i Hleb Harbuz sa po četiri postignuta pogotka.

Kod Metalurga Branko Kankaras sa pet pogodaka prvo je ime susreta. Naš Marko Tarabochia dodao je četiri.

Šok za Francuze, teška povreda Nikole Karabatića

Francuski reprezentativac i član PSG-a, Nikola Karabatić, doživio je tešku povredu u utakmici francuskog šampionata …