pon. mar 30th, 2020

Rukomet sa dušom!

Rukometaši Iskre u četvrtfinalu Kupa Bosne i Hercegovine

1 min read

Rukometaši Iskre večeras su na domaćem terenu savladali ekipu Konjuha, u okviru drugog pretkola Kupa Bosne i Hercegovine, rezultatom 34:30 (15:16), ćime su bugojanski rukometaši ostvarili plasman u četvrtfinale.

Prvi dio susreta pripao je gostima iz Živinica koji su nakon prvih trideset minuta na pauzu otišli kod minimalne prednosti 15:16.

Ipak u nastavku dosta bolja igra domaće ekipe koja dolazi do preokreta i na kraju, pobjede. Konačan rezultat susreta glasio je 34:30.

Iskru su do pobjede vodili Edin Klis sa osam te Zvekić Semir i Omerović Jasmin sa pet postignutih pogodaka. Četiri pogotka postigao je Bostan Amir.

Kod Konjuha, Smajić Nermin bio je precizan jedanaest puta, dok je devet pogodaka dodao Husić Mihret.