Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Remi Lokomotive i Gračanice

Remi Lokomotive i Gračanice

Rukometaši Lokomotive i Gračanice remizirali su večeras u okviru 18. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, rezultatom 26:26 (11:11).

Gostujući rukometaši bolje su ušli u susret. Već na samom početku imali su prednost 1:3, da bi potom uslijedila odlična serija domaćina čime u 11. minuti dolaze do preokreta 5:3.

Međutim, gosti iz Gračanice ponovo dolaze do preokreta u 17. minuti kod rezultata 6:7. Domaćini se ne predaju, i do poluvremena uspjevaju održati priključak, tako da se na pauzu odlazi kod neriješenog rezultata 11:11.

Domaćini su već na samom početku ostali bez Đurkića i Grujića, koji u igru nisu ulazili do kraja susreta. Rukometaši Lokomotive bolje ulaze u nastavak, i već u 36. minuti imaju 15:12. Tek u 42. minuti Gračanlije dolaze do poravnanja, a samo nekoliko minuta kasnije i do prvog vodstva u nastavku. Igrao se 44. minut kada gosti dolaze do preokreta 18:19.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, igralo se gol za gol, a konačan rezultat susreta glasio je 26:26.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Baraković Šerif sa sedam postignutih pogodaka, Duvnjak Milan dodao je pet a gol manje Petrović Pavle.

Na drugoj strani, standardno dobar Dino Hamidović prvo je ime susreta sa dvanaest postignutih pogodaka, dok je Živanov Dušan postigao četiri.