Home / Ger&Den 2019 / Močna Francuska ubjedljiva protiv Islanda

Močna Francuska ubjedljiva protiv Islanda

Selekcija Francuske na korak je do plasmana u polufinale Svjetskog rukometnog prvenstva nakon što su večeras upisali ubjedljivu pobjedu protiv reprezentacije Islanda, rezultatom 22:31.

Nakon što su sinoć savladali Španjolsku, Trikolori su večeras u susretu drugog kruga grupe  „I“ savladali Islanđane, koji večeras nisu bili u baš najboljem izdanju.

Istina, oslabljeni neigranjem Palmarssona i Gunnarssona Islanđani i nakon dva kruga ostaju na posljednjem mjestu bez bodova.

Susret je odlično krenuo za Francuze. Sjajna igra u odbrani i velika efikasnost u napadu odvela je Trikolore na plus šest već na samom otvaranju. Islanđani trinaest minuta nisu uspjeli postići pogodak, kada Jonsson i Gudjonsson postižu prve pogotke za Island.

Francuzi su do kraja prvog dijela uspjeli sačuvati prednost a na pauzu odlaze sa četiri gola prednosti, kod rezultata 11:15.

Na samom startu drugog dijela Islanđani smanjuju zaostatak na samo minus dva gola zaostatka, međutim Francuzi u nastavku odlaze na velikih plus osam, koje su uspjeli sačuvati do kraja susreta. Na kraju, Francuska susret okončava sa plus devet golova prednosti kod rezultata 22:31.

Richardson i Porte bili su najefikasniji u sastavu Francuske sa po pet postignutih pogodaka. Golman Gerard upisao je četrnaest uspješnih intervencija i dva pogotka, a upravo je Gerard proglašen igračem susreta.

Kod Islanda istakao se Jonsson sa pet postignutih pogodaka.