Najnovije
Home / Region / Hrvatska / Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom otvorila HEP Croatia Cup u Poreču

Hrvatska rukometna reprezentacija pobjedom otvorila HEP Croatia Cup u Poreču

Hrvatska je u prvoj utakmica HEP Croatia Cup-a pobijedila Crnu Goru 34-22.

Hrvatski rukometaši od početka su djelovali sigurnije, obrana 6-0 bila je pokretna, te su u većem djelu vodili s tri pogotka razlike. U napadu su na agresivnu crnogorsku formaciju odgovorili strpljivom igrom, Štrlek je pronalazio pukotine u gostujućoj obrani, a imali su i niz akcija koje su publiku u prepunoj Žatici dizali na noge.

Ekipa Zorana Roganovića nije se predala, imali su u Milošu Vujoviću igrača koji je već u prvih 30 minuta postigao pet pogodaka za minimalni zaostatak od dva pogotka razlike na kraju prvog dijela (14-12).

Hrvatski izbornik je koristio brojne izmjene, mijenjali smo i obranu u prvom poluvremenu želeći pri tome zadržati svježinu kod nositelja u momčadi.

U drugom dijelu Hrvatska je serijom 4-0 došla do prednosti od šest pogodaka razlike, a formacija 5-1 s Mandićem na prednjem, zatvorila je sve puteve prema vratima Ivana Stevanovića.

Dobili su svoju priliku i najmlađi igrači; Šipić i Jaganjac, a Červar je stalnim rotacijama tražio jači ritam što dovodi do visokog vodstva 23-14 u 43. minuti.

Ozljeda Stefana Čavora još je više poremetila goste iz Crne Gore, Ivan Vida je s dva uzastopna pogotka Hrvatsku doveo do visokih 25-15, a niz otvorenih udaraca zaustavio je odlični Ivan Stevanović.

Publika je do kraja mogla uživati u atraktivnoj igri hrvatske momčadi, visokom razlikom hrvatski rukometaši su zaključili dvoboj u kojem je Manuel Štrlek bio najbolji sa šest, a Miloš Vujović je za Crnu Goru postigao sedam pogodaka.