Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Gračanica ne posustaje, nova pobjeda za ostanak na liderskoj poziciji

Gračanica ne posustaje, nova pobjeda za ostanak na liderskoj poziciji

Rukometaši Gračanice nakon povratka iz Češke, večeras su u Bugojnu odigrali susret desetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Na teškom gostovanju Iskri iz Bugojna, Gračanlije su upisale novu pobjedu, ovaj put rezultatom 24:30 (13:14).

U divnoj rukometnoj atsmoferi, ekipa Gračanice slavila je zasluženu pobjedu. Domaćini su bolje otvorili susret i već na otvaranju dolaze do dva gola prednosti 2:0. Ipak, u narendih nekoliko minuta gosti iz Gračanice dolaze do preokreta 2:3.

Do jedanaestog minuta domaćini su ponovo bili u vodstvu 6:4, te su uglavnom, većim dijelom prvog poluvremena, rezultatski su kontrolisali susret. Boljom igrom u završnici prvog dijela, serijom 1:4, gosti na pauzu odlaze sa minimalnom prednošću 13:14.

U nastavku dosta bolja igra gostujuće ekipe, koja u potpunosti preuzima inicijativu. Od samog početka drugog dijela, gosti su uvečavali prednost. Od plus četiri u 36. minuti (15:19), do plus plus osam (22:30) u 53. minuti susreta.

Do kraja susreta domaći rukometaši uspjevaju postići dva pogotka za konačnih 24:30.

Gračanicu su do pobjede vodili Vladimir Tomić, Adnan Tufekčić, Omer Mehmedović i Dušan Živanov sa po šest postignutih pogodaka.

U domaćem sastavu najefkasniji su bili Edin Klis sa jedanaest i Semir Zvekić sa četiri postignuta pogotka.