Home / Ger&Den 2019 / Evropski prvaci, Španjolci, ubjedljivo sa Bahreinom

Evropski prvaci, Španjolci, ubjedljivo sa Bahreinom

Aktuelni evropski prvaci selekcija Španije, večeras je u okviru grupe B, savladala selekciju Bahreina rezultatom 23:33.

Tako su, nakon kompletiranog prvog kola grupe B, svi favoriti upisali sigurne pobjede. Nakon pobjeda Hrvatske i Makedonije, večeras su i Španci bili sigurni protiv selekcije Bahreina.

Selekcija Španije kontrolisala je tok susreta a Bahrein je ipak zadržavao rezultatski priključak sve do sredine drugog dijela susreta. Na pauzu su Španjolci otišli sa pet golova prednosti kod rezultata 11:16.

U nastavku bez značajnijih promjena, igralo se gol za gol, a od sredine drugogo dijela apsolutna dominacija Španije.

Prednost je rasla iz minuta u minut za konačnih plus deset. Konačan rezultat glasio je 23:33.

Kod Bahreina Al-Sayyad i Habib sa po sedam postignutih pogodaka bili su najefikasniji. Kod Španije Sole takođe sa sedam i Alex Dujshebaev sa šest pogodaka bili su najefikasniji.