Rukometaši Zrinjskog večeras su u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine upisali četvrtu uzastopnu pobjedu, ovaj put na domaćem terenu protiv ekipe Gračanice rezultatom 35:31 (20:13).
Zrinjski je odigrao fenomenalno prvo poluvrijeme a odličan start susreta rezultirao je i visokom prednošću koja je u 18. minuti iznosila plus osam kod rezultata 12:4.
Bez većih problema mostarska ekipa uspjel aje sačuvati prednost do odlaska na odmor kada je rezultat glasio 20:13.
U nastavku susreta Gračanica je zaigrala kvalitetnije pa u 46. minuti stiže do poravnanja rezultata 24:24.
Uslijedio je period ujednačene borbe da bi od 55. do 58. minute serijo 3:0 domaćini riješili pitanje pobjednika.
Susret je na kraju završen pobjedom Zrinjskog rezultatom 35:31.
Zrinjski su do pobjede vodili Pavičić Patrik sa deset i Simić Božidar sa sedam postignutih pogodaka.
Kod Gračanice najefikasniji su bili Milkunić Muharem i Kondić David sa po šest postignutih pogodaka dok je jedan manje dodao Hamidović Dino.
Svijet Rukometa
