Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Vogošća sigurna sa Leotarom

Vogošća sigurna sa Leotarom

Rukometaši Vogošće večeras su u okviru 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu upisali pobjedu nad ekipom Leotara, rezultatom 26:23 (13:11).

U susret bolje ulaze domaći rukometaši koji furioznom igrom već u osmoj minuti susreta imaju plus četiri gola prednost 4:0. Do sredine prvog dijela Vogošća je već bila na plus šest 9:3.

U narednih nekoliko minuta gosti iz Trebinja uspjevaju konsolidovati redove pa nešto kvalitetnijom igrom do kraja prvog dijela uspjevaju smanjiti zaostatak. Na pauzu se odlazi kod rezultata 13:11 u korist Vogošće.

Već na samom početku drugog dijela Vogošća ponovo odlazi na pet golova prednosti 18:13 u 37. minuti susreta. Uslijedio je period ujednačene borbe, da bi u 50. minuti Leotar uspio smanjiti zaostatak na samo minus dva 23:21.

Sa tri vezana pogotka domaćini rješavaju pitanje pobjednika već u 55. minuti susreta kada je rezultat glasio 26:21. Sa dva pogotka Leotar postavlja konačnih 26:23.

U redovima Vogošće najefikasniji su bili Isaković Adnan sa šest i Ombaša Ermin sa pet postignutih pogodaka.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Komnenović Marko sa šest te Ivanović Nikola sa pet postignutih pogodaka.

Skauti lagano sa Lokomotivom

Rukometaši Izviđač Central Osiguranja iako bez Alilovića, Kosa, Jozinovića, Mišetića i Bebeka te s tri vratara u …