Home / Liga prvaka / Veličanstvena pobjeda Barcelone na gostovanju u Kielu

Veličanstvena pobjeda Barcelone na gostovanju u Kielu

Finale prija finala, reći će mnogi ljubitelji rukometa, odigrano je večeras u Kielu, u okviru sedmog kola EHF Lige prvaka. Domaćin je poražen od jednog od najljučih rivala posljednjih godina, ekipe Barcelone, sa ubjedljivih 26:32 (15:16).

Od samog početka krenulo se silovito, igralo se gol za gol, da bi u desetoj minuti susreta Barcelona stigla po prvi put na dva gola prednosti 3:5. Domaćini izvračaju i pogotcima Zarabeca i Ekberga dolaze do poravnanja rezultata u 13. minuti susreta 5:5.

Pred kraj prvog dijela Barcelona još jednom stiče prednost ovaj put od tri gola razlike i to u 25. minuti kada je rezultat na semaforu stajao 10:13.

Do kraja prvog dijela domaćini uspjevaju smanjiti pa se na pauzu odlazi kod rezultata 15:16.

Tokom drugog dijela gostujući rukometaši konstantno su imali rezultatsku prednost koja se iz minuta u minut povečavala. Maksimalnih plus sedam Barcelona je imala pred sami kraj susreta kod rezultata 25:32. Susret je okončan rezultatom 26:32.

Kod Kiela najefikasniji su bili Domagoj Duvnjak i Niclas Ekberg sa po pet postignutih pogodaka, četiri je dodao Miha Zarabec.

Na drugoj strani u redovima Barcelone prvo ime susreta je Dika Mem sa šest postignutih pogodaka. Po četiri su dodali Blaž Janc i Raul Entrerrios.

Ovom pobjedom Barcelona je ostala lider grupe B sa bodom prednosti ispred Veszprema, dok je Kiel trenutno na četvrtoj poziciji.

Poznati termini polufinalnih utakmica EHF Final foura Lige prvaka

Rukometna 2020. godina završit će se finalnim turnirom EHF rukometne Lige prvaka. Zbog već poznate …