Home / Liga prvaka / Nakon pet godina Kielce slavio u Skoplju

Nakon pet godina Kielce slavio u Skoplju

Još uvijek aktuelni evropski i makedonski prvak, ekipa Vardara, doživjela je večeras svoj drugi poraz u novoj sezoni EHF Lige prvaka. Večeras je u Skoplju, u okviru sedmog kola Lige prvaka, slavio Kielce rezultatom 29:23 (13:16).

Vardar je odlično otvorio susret i već nakon sedam minuta susreta domaćini imaju prednost od četiri gola razlike 5:1. Održavao je Vardar prednost sve do 13. minute susreta kada gosti pogotkom Fernandeza dolaze do poravnanja rezultata 7:7.

Rezultatska prednost se nije osjetno mijenjala nekih desetak minuta kada gosti preuzimaju rezultatsku inicijativu. U 24. minuti susreta pogotkom Kulesha Kielce dolazi na tri gola prednosti 11:14 Do kraja prvog dijela gosti su uspjeli sačuvati prednost od tri gola razlike pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:16.

Vardar je u nastavku zaigrao nešto bolje, što se pokazalo sredinom drugogo dijela kada domaćini pogotkom Walczaka dolaze do poravnanja rezultata a potom i do prednosti. Ipak, da bodovi ne ostanu u Skoplju pobrinuo se Alex Dujshebaev koji sa četiri vezana pogotka Kielce vraća u rezultatsku prednost.

Da prednost ostane u korist Kielcea pobrinuo se Dujshebaev koji je pred sami kraj susreta sa tri pogotka zapečatio sudbinu Vardara.

Konačan rezultat susreta glasio je 29:33.

Kielce je do pobjede vodio upravo Alex Dujshebaev koji je postigao deset pogodaka. Niko drugi nije bio ni blizu, ali spomenut ćemo Nicolasa Tournata koji je dodao četiri.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Lovro Jotić sa šest, te Ivan Čupić i Timur Dibirov sa po pet postignutih pogodaka.

Poznati termini polufinalnih utakmica EHF Final foura Lige prvaka

Rukometna 2020. godina završit će se finalnim turnirom EHF rukometne Lige prvaka. Zbog već poznate …