Home / BiH Rukomet / Reprezentacija / Selektor Toni Čolina saopštio spisak juniora za pripreme pred odlazak na evropsko prvenstvo

Selektor Toni Čolina saopštio spisak juniora za pripreme pred odlazak na evropsko prvenstvo

Muška juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine okupit će se krajem jula i početkom augusta u sklopu priprema za odlazak na evropsko juniorsko prvenstvo B divizije koje će se odigrati u Sjevernoj Makedoniji od 9. do 15. augusta ove godine.

Sjeverna Makedonija i grad Skoplje biti će domaćini ovog takmičenja koje će ugostiti sedam zemalja učesnica.

Osim naše selekcije učešće će uzeti i selekcije Gruzije, Grčke, Poljske, Švicarske, Ukrajine i domaćina Sjeverne Makedonije.

Tim povodom selektor juniorske reprezentacije Bosne i Hercegovine, Toni Čolina, saopštio je prošireni spisak rukometaša na koje će računati na narednim okupljanjima:

Na spisku se nalaze: Zoran Radić – Chartres Francuska, Bekir Čordalija – Vogosca, Berin Brkić – Borac Banja Luka, Tomislav Vištica – Allach Njemačka, Adnan Bečić – Konjuh Živinice, Adnan Kurtović – Bosna Sarajevo, Nemanja Milovac – Borac Banja Luka, Petar Medic – Izviđač Ljubuški, Adnan Jamaković – Bosna Visoko, Omar Delić – Maglaj, Nemanja Peštić – Jedinstvo Brčko, Faris Telalović – Čelik Junior Zenica, Eldar Musić – Briješće, Ivano Pavlović – Izviđač Ljubuški, Adi Klopić – Konjuh Živinice, Amar Korkarić – Bosna Sarajevo, Berin Keso – Bosna Vispak Visoko, Tarik Velić – Gorenje Velenje Slovenija, Azer Musić- Gračanica, Benjamin Fitozović – Melsungen Njemačka, Luka Perić – Borac Banja Luka, Luka Bubalo – Izviđač Ljubuški, Faris Čolaković – Krivaja Zavidovići, Edvin Dželilović – Gračanica, Miloš Maksimović- Sloga Doboj, Fran Pavlović – Izviđač Ljubuški, Faris Raonić – Bosna Sarajevo, Amer Demirović – Sloga Gornji Vakuf/Uskoplje, Ermin Jusić – Sloboda Tuzla, Dušan Miličević – Sloga Doboj, Omar Tucović- Rimpar (Njemačka), Nikša Petrović – Borac Banja Luka, Luka Đorđević – Sloboda Tuzla, Danilo Ristić – Sloga Doboj, Marko Kos- Kozarska Dubica

Selektor Toni Čolina, pomoćnik Ermin Bajrić.

Naša selekcija nalazi se u grupi B zajedno sa Švicarskom, Ukrajinom i Gruzijom.

Raspored odigravanja susreta:

Ukrajina – Bosna i Hercegovina | 9.8. | 20:00
Gruzija – Bosna i Hercegovina | 10.8. | 17:00
Bosna i Hercegovina – Švicarska | 12.8. | 20:00

Svijet Rukometa

Preporučujemo da pročitate..

Farska Ostrva deklasirala juniorsku reprezentaciju BiH

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i  Hercegovine posljednjeg dana grupne faze evropskog juniorskog prvenstva pretrpjela je …

Close