Rukometaši Leotara večeras su u okviru 11. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na svom parketu savladali ekipu Slobode iz Tuzle tijesnim rezultatom 28:27 (13:11), u susretu koji je do posljednje sekunde držao u neizvjesnosti brojnu publiku u dvorani.
Većim dijelom prvog poluvremena gledali smo ujednačenu i borbenu igru, u kojoj nijedna ekipa nije uspijevala da se rezultatski značajnije odvoji. Ipak, domaći su u 27. minuti serijom 3:0 prvi put stigli do dva gola prednosti (11:9). Do kraja prvog dijela obje ekipe su postigle po dva pogotka, pa se na odmor otišlo pri rezultatu 13:11 za Leotar.
Nastavak susreta protekao je u sličnom ritmu, uz dosta borbe i gdje je Leotar uspio sačuvati stečenu prednost.
Ključni trenutak desio se od 50. do 55. minute, kada je Leotar serijom 4:1 stigao do najveće prednosti na utakmici 26:22. Ipak, gosti iz Tuzle nisu se predavali.
U samoj završnici Sloboda je zaigrala znatno agresivnije, smanjila razliku i u posljednjim minutama prišla na samo gol zaostatka, ali više od toga nije uspjela.
Leotar su do vrijedne pobjede predvodili Aleksandar Milojević, Ognjen Kalamanda i Nemanja Đurašković sa po pet postignutih pogodaka, dok su po četiri dodali Milomir Ninković i Ivan Vokši.
U redovima Slobode najefikasniji je bio Hamed Hamdy Kareem sa sedam pogodaka, dok je Ante Dragičević postigao četiri gola.
Svijet Rukometa
