Najnovije
Home / Egipat 2021 / Egipat pobjedom otvorio nastup na Svjetskom rukometnom prvenstvu

Egipat pobjedom otvorio nastup na Svjetskom rukometnom prvenstvu

Rukometaši Egipta u svom prvom nastupu na Svjetskom rukometnom prvenstvu slavili su nad Čileom rezultatom 35:29 (18:11).

Izabranici Roberta Garcia Parronda napravili su odličan uvod na prvenstvu kojem su i domaćini.

Od samog početka susreta domaća ekipa imala je prednost koja je na poluvremenu iznosila plus sedam golova razlike, 18:11.

U nastavku je selekcija Čilea zaigrala nešto bolje no ipak nedovoljno za potpuni preokret. Susret je na kraju okončan pobjedom selekcije Egipta rezultatom 35:29.

Egipat su do pobjede vodili Elderaa Yehia sa šest, Yousri Akram sa pet te Sanad Mohammad i Omar Yahia sa po četiri postignuta pogotka.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Salinas Esteban sa osam, Feuchtmann Erwin sa sedam te Salinas Rodrigo sa pet postignutih pogodaka.

Pardin zaključao mrežu, Francuzi sigurni sa Norveškom

Rukometna reprezentacija Francuske slavila je na otvaranju Svjetskog rukometnog prvenstva ni manje ni više nego …