Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Ubjedljiva pobjeda Vogošće nad Lokomotivom

Ubjedljiva pobjeda Vogošće nad Lokomotivom

Nakon dvije uvjerljive pobjede na startu nove sezone Premijer lige Bosne i Hercegovine, večeras su rukometaši Lokomotive u okviru trećeg kola poraženi od ekipe RK Vogošća, rezultatom 29:19 (26:9).

Domaća ekipa bolje je ušla u susret. Odličnom igrom u odbrani uz raspoloženog Damira Efendića, domaćini su od samog početka susreta imali rezultatsku prednost. O kvaliteti odbrane domaće ekipe  možda i najbolje govori podatak da su gosti svoj prvi pogodak iz igre postigli tek u 13. minuti.

Do kraja prvog poluvremena rukometaši Vogošće su bili na plus šest golova prednosti, a na pauzu se odlazi kod rezultata 15:9.

I u nastavku domaća ekipa nastavlja u dobrom ritmu. Pred kraj susreta domaćini su imali i maksimalnih plus dvanaest kod rezultata 25:13. Na kraju konačan rezultat glasio je 29:19.

Vogošću su do pobjede vodili Adis Hrbat sa šest i Elis Memić sa po pet postignutih pogodaka. Na drugoj strani najefikasniji je bio Šerif Baraković sa pet upisanih pogodaka.

U narednom kolu ekipu Vogošće očekuje gostovanje u Ljubuškom kod ekipe RK Izviđač, dok će Lokomotiva na domaćem terenu ugostiti ekipu RK Gračanica.