Home / Liga prvaka / Szeged bolji od Flensburga, Burić skupio osam odbrana

Szeged bolji od Flensburga, Burić skupio osam odbrana

Rukometaši Szegeda slavili su okviru petog kola EHF Lige prvaka na domaćem terenu protiv ekipe Flensburga, rezultatom 30:28.

Ekipa Szegeda nakon petog kola i dalje je neporažena u okviru grupe A, te dijeli prvo mjesto sa ekipom PSG-a.

Večerašnji susret gotovo ujednačen. Domaći rukometaši imali su rezultatsku prednost tokom cijelog susreta, koja je u pojedinim trenucima iznosila i +6 golova prednosti.

Sve do sredine prvog dijela igralo se gol za gol, kada domaći rukometaši serijom od 4:0, prvi put u ovom susretu prave značajniji rezultatski iskorak na +5, kod rezultata 13:8.

Ipak do kraja prvog poluvremena gosti uspjevaju smanjiti rezultatski zaostatak na svega -1 a na pauzu se odlazi pri rezultatu 15:14.

Domaći rukometaši bolje ulaze u drugo poluvrijeme, kada ponovo odlaze na +4. Od tog trenutka prednost nije smanjena sve do pred sami kraj, kada gosti serijom od 1:4, smanjuju zaostatak na -2, kod rezultata 30:28, što je bio i konačan rezultat susreta. Pokazalo se da je loš start drugog dijela koštao ekipu Flensburga.

Šoštarić sa 6, Banhidi, Bombac i Maqueda sa po 4 postignuta pogotka bili su najefikasniji u domaćem sastavu. Kod Flensburga Abelvik i Flandorf postigli su po 5 pogodaka.

Naš Benjamin Burić sakupio je 8 odbrana, dok je na drugoj strani Marin Šego briljirao sa 17 odbrana.