Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Minimalna pobjeda Iskre nad Slobodom

Minimalna pobjeda Iskre nad Slobodom

Rukometaši Iskre iz Bugojna večeras su na domaćem terenu u okviru petog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, savladali ekipu Slobode iz Tuzle, rezultataom 31:30 (15:12).

Ovaj susret bio je ujedno i derbi sredine prvenstvene ljestvice u kojem su i jedna i druga momčad tražile bodove,  nakon nešto lošijeg starta u Premijer ligi.

Domaći rukometaši bolje su otvorili susret. Već u jedanaestoj minuti susreta, rukometaši Iskre imali su prednost od tri gola razlike, kod rezultata 6:3. U narednih nekoliko napada, gosti se vračaju u susret i već u 21. minuti dolaze na samo gol zaostatka, 10:9.

Mirnijom igrom u završnici prvog dijela, domaćini ponovo odlaze na plus tri, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 15:12.

U nastavku dosta uzbudljivija igra. U 38. minuti gosti dolaze do prvog poravnanja rezultata, da bi u 45. minuti stigli i do preokreta, 21:23. Domaćini ne posustaju i u naredna dva napada dolaze do poravnanja rezultata. U narednih nekoliko minuta igralo se gol za gol, da bi dvije minute prije kraja, gosti imali samo gol prednosti.

U posljednja dva napada, domaćini postižu dva pogotka, za konačnih 31:30.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Klis Edin sa devet i Omerović Jasmin sa osam postignutih pogodaka. Pet je dodao Zvekić Semir.

Na drugoj strani, Davor Kadić bio je siguran deset puta, dok je Hamzić Arnad postigao šest pogodaka.

Rukometaši Borca rutinski sa Drinom za novu ubjedljivu pobjedu

Rukometaši Borca m:tel opravdali su ulogu favorita i večeras, uz veliku podršku “Lešinara”, u dvorani …