Home / SEHA / Meshkov Brest upisao prvu pobjedu u SEHA ligi

Meshkov Brest upisao prvu pobjedu u SEHA ligi

Rukometaši Meshkova iz Bresta upisali su prvu pobjedu u ovogodišnjem izdanju SEHA lige. Sinoć je bjeloruski prvak na domaćem terenu slavili nad moskovskim Spartakom, 35:24.

Domaći rukometaši sjajno su otvorili susret. Nakon uvodnih 4:0, trener gostiju zatražio je minut predaha, ali nije uspio prekinuti dominaciju domaće ekipe. Spartak do prvog pogotka stiže tek u 11. minuti susreta. Do kraja prvog dijela domaći rukometaši imali su sedam golova prednosti 17:10.

U nastavku, bez većih problema domaći rukometaši uspjeli su sačuvati prednost, koja je na kraju iznosila jedanaest golova razlike, 35:24.

Meshkov su do pobjede predvodili Mikita Vailupau sa devet te Alexandar Shkurinskiy sa šest i William Accambray sa pet postignutih pogodaka. Naš Marko Panić postigao je jedan pogodak.

Na drugoj strani najefikasniji je bio Aleksander Dereven sa pet postignutih pogodaka.

U narednom kolu Meshkov će putovati u Šabac gdje će snage odmjeriti sa Metaloplastikom dok će Spartak na domaćem terenu ugostiti Telekom Veszprem.