Home / BiH Rukomet / Reprezentacija / Juniorke remijem okončale grupnu fazu na Euru

Juniorke remijem okončale grupnu fazu na Euru

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine danas je odigrala svoj posljednji meč u grupnoj fazi Evropskog rukometnog prvenstva B divizije koje se ovih dana odigrava u bugarskoj Varni.

Naša selekcija je danas snage odmjerila sa Finskom, a u današnjem susretu naše djevojke stigle su do prvih bodova na Euru. Naime, susret sa selekcijom Finske okončan je rezultatom 20:20.

Iako je Finska na poluvremenu imala dva gola prednosti, naše djevojke u nastavku su smogle snage i do kraja susreta stigle su do remija.

Konačan rezultat glasio je 20:20.

Najefikasnije u sastavu Finske bile su Heikkinen sa pet, te Norrgrann i Laasio sa četiri pogotka.  U našem sastavu najefikasnija je bila Soldo sa šest postignutih pogodaka. Četiri je dodala Dautović, po tri Ćurić i Nikić dok je dva pogotka postigla Kršić. Po jedan su postigle Arnautović i Mačak.

Naša selekcija grupnu fazu okončala je sa tri poraza i jednim remijem te trenutno zauzima posljednje četvrto mjesto sa jednim osvojenim bodom.

Zmajice će na ovom prvenstvu odigrati još jedan meč, i to za plasman za deveto i deseto mjesto, protiv posljednjeplasirane momčadi iz grupe A, a prema svemu sudeći to će biti ekipa Velike Britanije. Termin odigravanja susreta još uvijek nije poznat.