Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Gračanica minimalno slavila protiv Goražda

Gračanica minimalno slavila protiv Goražda

Gračanički rukometaši sjajno su otvorili povratničku sezonu u Premijer rukometnoj ligi BiH. Večeras su u utakmici 1. kola u gostima protiv Goražda (utakmica igrana u Višegradu) ostvarili pobjedu rezultatom 27:28, poluvrijeme 11:12.

Kao što rezultat i sugeriše tokom svih 60 minuta vodila se žestoka borba na terenu. Prvo poluvrijeme gol za gol, samo da bi Gračanica nakon prvih 30 minuta igre imala gol prednosti, 11:12.

U drugom dijelu bolje igraju gosti koji ubrzo dolaze i do 5 golova prednosti. Čuvali su gosti ovaj plus do zadnjih 10-ak minuta utakmice kada ekipa Goražda malo po malo dolazi do -1. Gosti su smogli snage da sačuvaju prednost i ostvare minimalnu ali itekako vrijednu pobjedu.

Slijedi Vogošća

Raspored baš i nije odgovarao Gračanlijama. Nakon teškog gostovanja Goraždu u drugom kolu u Gračanici gostuje vjerovatno najskuplja i ponajbolja ekipa u ligi, Vogošća.

Kada govorimo o ovoj ekipi ne možemo da se ne sjetimo njihovog svojevremenog poraza u gostima u Krajine, kada je kolateralna žrtva ove sumnjive utakmice bila ekipa Gračanice koja je ispala iz lige a Krajina je ostala (ovo nije bilo jedino “iznenađenje” u toj sezoni jer je Krajina koja se borila za ostanak u finišu sezone osim Vogošći, te sezone očitala lekciju i najboljoj ekipi u ligi, Izviđaču).

Utakmica protiv Vogošće je u subotu u 18 sati i ne treba sumnjati da će dvorana Luke biti ispunjena do zadnjeg mjesta.