Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / “Crveno-plavi” pobjedom startali u novoj sezoni Premijer lige BiH

“Crveno-plavi” pobjedom startali u novoj sezoni Premijer lige BiH

Rukometaši Borca m:tel pobjedom nad Slobodom iz Tuzle, 34:32, večeras u dvorani “Borik”, otvorili su novu sezonu Premijer lige BiH.

Nije dobro počelo za Banjalučane. Nisu imali rješenja u napadu, ali ni u odbrani, što su igrači Slobode iskoristili i već u prvim minutama došli do prednosti od 4:0.

Reagovao je tada minutom odmora trener “crveno-plavih”, Mirko Mikić, nakon kojeg su njegovi izabranici zaigrali mnogo bolje. Već u narednih nekoliko minuta rukometaši Borca m:tel stigli su do izjednačenja, 5:5.

Sve do pred kraj prvog poluvremena igralo se gol za gol i nijedna ekipa nije imala više od jednog pogotka prednosti. Ipak, u finišu prvog dijela, domaći su dodali gas i na odmor otišli sa četiri gola razlike, 19:15.

Sve do 43. minuta gledali smo potpuno izjednačenu borbu, u kojoj su Banjalučani održavali prednost od četiri, odnosno pet pogodaka. Tada igrači Slobode koriste isključenje Đorđa Ćelića i prilaze na dva gola zaostatka, 25:23.

Ovo je bio znak Mirku Mikiću da ponovo zatraži minut odmora, kako bi zaustavio nalet gostiju. U tome je i uspio, čime su njegovi izabranici zabilježili zasluženu pobjedu.

Najefikasniji u Borcu bili su Bojan Rađenović i Vladan Đurđević sa po osam golova, Milan Dakić je postigao sedam, a kod gostiju su se istakli Davor Kadić sa devet i Emir Suhonjić sa osam golova.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Davor Kadić sa devet i Suhonjić Emir sa osam postignutih pogodaka.