Home / BiH Rukomet / KUP BiH / Kup BiH: Gračanica slavila u Gornjem Vakufu – Uskoplju

Kup BiH: Gračanica slavila u Gornjem Vakufu – Uskoplju

Rukometaši Gračanice sinoć su u okviru prvog susreta četvrtfinala Kupa Bosne i Hercegovine slavili na gostovanju u Gornjem Vakufu – Uskoplju rezultatom 24:26 (12:14).

Susret su bolje otvorili domaći rukometaši koji su već u 8. minuti susreta imali prednost od tri gola razlike 5:2. Gosti iz Gračanice serijom 1:4 do sredine prvog dijela stižu do poravnanja rezultata pa je u 15. minuti rezultat glasio 6:6, a tri minute kasnije i do prednosti 7:8.

Do kraja prvog dijela Gračanica uspjeva povečati prednost koja je u 28. minuti iznosila plus tri gola kod rezultata 10:13. U posljednje dvije minute domaća ekipe uspjeva smanjiti zaostatak pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:14.

U nastavku dosta ujednačenija borba, igralo se gol za gol, a gosti iz Gračanice konstantno su bili u prednosti od jednog do tri gola razlike. U 55. minuti susreta Sloga stiže i do poravnanja 23:23. Ipak boljom igrom u posljednjih pet minuta susreta Gračanica uspjeva obezbjediti pobjedu rezultatom 24:26.

Gračanicu su do pobjede vodili Kadrić Damir sa osam i Bosić Boris sa šest postignutih pogodaka.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Božidar Simić sa osam te Božidar Leković sa sedam postignutih pogodaka.

Rukometašice Borca osvojile KUP Bosne i Hercegovine

Rukometašice Borca danas su u finalnom susretu KUP-a Bosne i Hercegovine savladale ekipu Izviđača rezultatom …