Home / Liga prvaka / Flensburg na minus pet na gostovanju u Danskoj

Flensburg na minus pet na gostovanju u Danskoj

Rukometaši Flensburga poraženi su na gostovanju u Danskoj od ekipe Aalborga u prvom četvrtfinalnom susretu EHF rukometne Lige prvaka. Domaćini su slavili rezultatom 26:21 (13:10).

Aalborg je od prve minute bio u prednosti. Uvodnih 3:0 uspjeli su sačuvati sve do kraja prvog dijela susreta a u pojedinim trenucima prednost je iznosila i plus četiri gola razlike. Niti u jednom trenutku prvog dijela gosti nisu uspjeli ugroziti prednosti domaće ekipe, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:10.

U 40. minuti susreta pogotkom Wannea Flensburg dolazi do poravnanja rezultata 14:14. Ipak domaćini ne posustaju pa ubrzo vraćaju prednost. Još u dva navrata Flensburg je dolazio do poravnanja rezultata ali više koncentracije bilo je na strani domaćina koje je u oba navrata uspio vratiti prednost.

Boljom igrom u završnici, serijom 4:1, domaći rukometaši odlaze na plus pet za konačnih na kraju 26:21.

Najefikasniji u pobjedu Aalborga bili su Felix Claar i Lukas Sandell sa po osam postignutih pogodaka. Mikael Aggefors sakupio je šesnaest uspješnih intervencija.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Jim Gottfridson sa pet te Mads Larsen sa četiri i Lasse Svan sa tri postignuta pogotka. Naš Benjamin Burić upisao je deset uspješnih intervencija.

Veszprem nemoćan na gostovanju kod Nantesa

Rukometaši Nantesa ostvarili su veliku pobjedu na domaćem terenu u okviru prvog susreta četvrtfinala EHF …