Home / Evropa / Fenomenalna partija Benjamina Burića u novoj pobjedi Flensburga

Fenomenalna partija Benjamina Burića u novoj pobjedi Flensburga

Rukometaši Flensburga u okviru petog kola njemačke Bundeslige na domaćem terenu savladali su ekipu Coburga 2000, sa ubjedljivih 32:22 (17:11).

Večeras je u redovima Flensburga dominirao naš Benjamin Burić koji je sakupio nevjerovatne 24 odbrane.

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi, a nakon 3:3 u sedmoj minuti susreta, na terenu je praktično postajal samo jedna ekipe. Domaći rukometaši polagano preuzimaju rezultatsku inicijativu, prednost je rasla iz minuta u minut da bi Flensburg do kraja prvog dijela imao plus šest. Na pauzu se odlazi kod rezultata 17:11.

U nastavku susreta prednost Flensburga nastavila je rasti, za na kraju konačnih i maksimalnih plus deset.

Flensburg su do pobjede vodili Wanne sa osam i Semper sa sedam postignutih pogodaka. Na drugoj strani najefikasniji su bili Zeman sa šest i Nenadić sa pet postignutih pogodaka.

Norveška bez Magnus Røda na Svjetskom prvenstvu

Desni bek Norveške rukometne reprezentacije Magnus Rød propustit će naredno Svjetsko rukometno prvenstvo koje je …