Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Dobojska Sloga sigurna sa Vogošćom

Dobojska Sloga sigurna sa Vogošćom

Jedan od derbija 22. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometaše večeras su u Doboju odigrali rukometaši Sloge i Vogošće. Bolja je bila domaća ekipa, koja je slavila četvrtu uzastopnu pobjedu, rezultatom 31:25 (13:10).

Gosti iz Vogošće bolje su ušli u susret. Sa dva vezana pogotka Vogošća dolazi do prednosti 0:2. Domaćini nakon toga ulaze u seriju pogodaka pa u 11. minuti dolaze do preokreta rezultata 3:2. Sredinom prvog dijela Vogošća ponovo ima minimalnu prednost, da bi potom domaćini ponovo preokrenuli u svoju korist.

Nakon poravnanja 9:9 u 24. minuti susreta domaćini serijom 4:0 dolaze do prvog značajnijeg vodstva u suretu 13:9. Do kraja prvog dijela rukometaši Vogošće uspjevaju postići jedan pogodak pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:10.

Početkom drugog dijela dosta kvalitetnija igra rukometaša Sloge koji su do 40. minute stigli do sedam golova prednoti 19:12. Do kraja susreta Sloga nije uspuštala prednost pa je susret okončan rezultatom 31:25.

Najefikasniji u pobjedi Sloge bili su Perović Marko sa devet te Đurđević Vladan, Stanković Borislav i Bubić Arsenije sa po pet postignutih pogodaka.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Memić Elis sa šet te Čelica Duško sa pet postignutih pogodaka.

Skauti lagano sa Lokomotivom

Rukometaši Izviđač Central Osiguranja iako bez Alilovića, Kosa, Jozinovića, Mišetića i Bebeka te s tri vratara u …