Home / Liga prvaka / Barcelona po deseti put na krovu Evrope

Barcelona po deseti put na krovu Evrope

Rukometaši Barcelone pobjedom nad Aalborgom stigli su do svoje desete titule prvaka Evrope. Fantastični tim Barcelone danas je u Kelnu slavio nad danskom ekipom, rezultatom 36:23 (16:11).

Prvih nekoliko minuta susreta pripalo je rukometašima Aalborga koji su sve do 11. minute susreta bili u rezultatskoj prednosti. Nakon toga Barcelona serijom 7:0 dolazi do preokreta i prednosti od četiri gola razlike.

Do kraja prvog dijela bez većih problema rukometaši Barcelone uspjeli su sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 16:11.

U nastavku apsolutna dominacija ekipe Barcelone, čija je prednost u pojedinim trenucima iznosila i plus trinaest golova prednost. Na kraju konačnih 36:23.

Barcelonu su do novog trofeja vodili Aleix Gomez sa devet te Timothey N'guessan sa šest postignutih pogodaka. Luka Cindrić dodao je pet.

Na drugoj strani u redovima Aalborga najefikasniji su bili Lukas Sandell sa osam i Nikolaj Christensen sa četiri postignuta pogotka. Barcelona je jučer u polufinalnom susretu slavila nad ekipom Nantesa 31:26 (15:13).

Podsjetimo, trener ekipe Barcelone Xavi Pascual nakon ove sezone napustiti će klupu Barcelone, te će svoj angažman nastaviti u Rumuniji gdje će voditi Dinamo iz Bukurešta.

Flensburg na minus pet na gostovanju u Danskoj

Rukometaši Flensburga poraženi su na gostovanju u Danskoj od ekipe Aalborga u prvom četvrtfinalnom susretu …