Rukometaši Maglaja ostvarili su sigurnu i ubjedljivu pobjedu u okviru 23. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, savladavši na domaćem terenu ekipu Zrinjskog rezultatom 37:27 (18:13).
Veći dio prvog poluvremena protekao je u izjednačenoj borbi, u kojoj se igralo gol za gol. Ipak, ključni trenutak desio se u završnici prvog dijela. Nakon rezultata 13:12 u 23. minuti, domaći rukometaši ubacuju u višu brzinu i serijom 5:1 u posljednjih pet minuta dolaze do osjetnije prednosti, pa se na odmor odlazi sa rezultatom 18:13.
U nastavku susreta Maglaj nastavlja u istom ritmu. Sredinom drugog poluvremena domaći dodatno povećavaju prednost serijom 5:0, te u 49. minuti dolaze do velikih deset golova razlike (28:18), čime je pitanje pobjednika praktično riješeno.
Do kraja utakmice Maglaj je rutinski kontrolisao igru i sačuvao visoku prednost za konačnih 37:27.
Najefikasniji u redovima domaćeg tima bili su Amar Gračić i Rijad Halilović sa po sedam pogodaka, dok su kod Zrinjskog najviše pokazali Slavko Previšić i Mladen Bošković sa po osam postignutih golova.
Svijet Rukometa
