U susretu 17. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, rukometaši Izviđača upisali su novu uvjerljivu pobjedu savladavši na domaćem terenu ekipu Krivaje iz Zavidovića rezultatom 35:25, nakon što je na poluvremenu bilo 16:14.
Domaći tim je od samog početka nametnuo ritam, ali su gosti iz Zavidovića u prvom dijelu pružili snažan otpor. Do sredine prvog poluvremena gledala se uglavnom izjednačena borba, u kojoj su domaći rukometaši održavali minimalnu prednost od jednog do dva gola razlike.
Prelomni trenutak prvog dijela dogodio se u 17. minuti kod rezultata 9:8, kada Izviđač pravi seriju 4:0 i stiže do osjetnijih 13:8 u 20. minuti susreta. Ipak, rukometaši Krivaje nisu dozvolili da se domaćin potpuno odlijepi, pa su do odlaska na odmor uspjeli smanjiti zaostatak na prihvatljivih 16:14.
Početak drugog poluvremena u potpunosti je pripao domaćoj ekipi. Izviđač već u uvodnim minutama nastavlja s efikasnom igrom i povećava prednost na sedam golova razlike, čime praktično rješava pitanje pobjednika. Do kraja susreta domaći su rutinski održavali stečenu razliku i bez većih problema priveli meč kraju, slavivši sigurnih 35:25.
Najzaslužniji za novu pobjedu Izviđača bili su Matej Šimić sa devet postignutih pogodaka te Filip Odak sa pet. Po četiri gola dodali su Amer Šahinović i Danijel Stijović. U redovima Krivaje najefikasniji su bili Marin Marić i Simon Mrda sa po pet pogodaka.
Svijet Rukometa
