Home / BiH Rukomet / Premijer liga (Ž) / Zrinjski bolji od Hrasnice na startu nove sezone Premijer lige BiH

Zrinjski bolji od Hrasnice na startu nove sezone Premijer lige BiH

Rukometašice Zrinjskog pobjedom su otvorile novu sezonu Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice. U prvom susretu nove sezone odigranom jučer, ekipa Zrinjskog slavila je nad ekipom Hrasnice rezultatom 26:29 (10:15).

Popularne plemkinje bile su bolja ekipa i nakon prvog poluvremena kada su upjele stvoriti solidnu rezultatsku prednost od pet golova, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 10:15.

U nastavku , bez većih problema gošće iz Mostara uspjele su sačuvati prednost za na kraju konačnih 26:29.

U ekipi Zrinjskog najefikasnije su bile Rozić sa osam te Mišura, Vuković i Džidić sa po pet postignutih pogodaka. Na drugoj strani, kod ekipe Hrasnice prvo ime susreta je Hodžić sa devet i Hasibović sa sedam postignutih pogodaka.

ŽRK Hrasnica – HŽRK Zrinjski 26:29 (10:15)

Sudije: Irhad Međić i Ognjen Šatorđija

ŽRK Hrasnica: Hasagić, Hasibović 7, Hodžić 9, Pokvić 2, Husičić 4, Mehović, Mulić, Ramić, Jahić, Močević 1, Vojinović, Mehović E., Bujak, Trener: Fuad Lokvančić

HŽRK Zrinjski: Sofić, Rozić 8, Pintul, Vučić 1, Mišura 5, Vuković 5, Drežnjak 1, Vistorop 1, Marić, Radoš, Kolobarić, Blažević 1, Džidić 5, Ćorić 2, Radić, Trener: Tina Biokšić, Ivana Mlakić

Gruđanke u Hrasnici brojale do 56

Aktuelne prvakinje Bosne i Hercegovine, ekipa HŽRK Grude upisala je novu ubjedljivu pobjedu u okviru …