Home / Euro 2020 / Zmajevi u finišu poraženi od selekcije Katara

Zmajevi u finišu poraženi od selekcije Katara

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u svom trećem pripremnom susretu pred odlazak na EURO, poražena je večeras u Poreču, od selekcije Katara, rezultatom 30:27 (15:13).

Izabranici Bilala Šumana bili su bolja ekipa tokom cijelog susreta, međutim, boljom igrom u završnici susreta, Katar je uspio slaviti.

Zmajevi su bolje otvorili susret, i već na samom početku imaju plus tri gola prednosti. Sredinom prvog Katar dolazi do poravnanja 7:7, da bi naši momci do poluvremena ipak uspjeli otići na plus dva, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 15:13.

I u nastavku, naši momci su nastavili sa dobrom igrom, imali su prednost i po četiri gola prednosti , da bi u 50. minuti Katar stigao do poravnanja 24:24.

Boljom igrom u posljednjih desetak minuta Katar je stigao do pobjede sa konačnih 30:27.

U našem sastavu najefikasniji su bili Marko Panić sa pet te Vladimir Vranješ, Nikola Prce i Ivan Karačić sa po tri postignuta pogotka.

Kod Katara Raphael Capote sa sedam pogodaka bio je najefikasniji.

Zmajevi će već sutra sa početkom od 16:50 sati, snage odmjeriti sa selekcijom Hrvatske.