Home / Region / Hrvatska / ‘Zagrebaši’ još jednom potvrdili dominaciju, 25. puta osvojili su rukometni Kup

‘Zagrebaši’ još jednom potvrdili dominaciju, 25. puta osvojili su rukometni Kup

Rukometaši PPD Zagreba po 25. su put osvojili Kup Hrvatske zahvaljujući 27:18 pobjedi protiv našićkog Nexea u finalu igranom u Umagu…

U odnosu na polufinalnu utakmicu, u kojoj su Zagrebaši bili uvjerljivi protiv domaćina Umaga i u kojoj su slavili rezultatom 39:24, u sastav su se vratili kapetan Zlatko Horvat i desni vanjski David Miklavčić dok su na tribine preselili Petar Medić i Josip Ereš.

Na klupi PPD Zagreba uz trenera Zlatka Saračevića bili su i službeni predstavnik Božidar Jović, trener vratara Mario Kelentrić i fizioterapeut Damir Kajba.

U prvom poluvremenu gledali smo šahovsku bitku trenera Saračevića i Hrvoja Horvata, vidjeli smo 30 minuta igre s dvije fantastične obrane, svjedočili raspoloženim Urhu Kastelicu i Kristianu Pilipoviću koji su branili i najveće zicere te stoga ne treba čuditi da se na predah otišlo sa samo jednim golom prednosti za Zagreb (12:11).

Kroz čitavo prvo poluvrijeme Našičani su poveli samo jednom, međutim borbeni kao i uvijek nisu dopustili da im se Zagreb odlijepi i da napravi značajniju razliku već u prvom dijelu igre.

Dva imena koja su obilježila prvu dionicu utakmice svakako su Urh Kastelic sa sedam, odnosno Kristian Pilipović sa šest obrana. Zlatko Horvat postigao je četiri, a Vedran Zrnić tri pogotka iako su obojica promašila po jedan sedmerac.

U uvodnim minutama nastavka gledamo presliku prvog poluvremena. Nexe se ne predaje, pušu Našičani za vrat kolegama iz Zagreba, a o tome koliko je velika njihova želja dovoljno govori i podatak je samo u uvodnih desetak minuta drugog poluvremena zbog trećeg isključenja na tribinama završio Marko Mrđenović, dok su se Leon Šušnja i Saša Barišić-Jaman umalo i fizički obračunali.

Ipak, u 39. minuti golom Josipa Valčića Zagreb prvi put odlazi na +3 (16:13). Nakon toga Nexe postiže dva vezana gola, a potom Zagrebaši rade nevjerojatnu seriju od 9:0!

Prvo, u 45. minuti pogađa Damir Bičanić za 18:15, a trener gostiju Hrvoje Horvat zove minutu predaha. Nažalost po Našičane utakmica je tu već bila prelomljena, a kada su u naredna dva napada zabijali prvo Kontrec s crte a potom i Marković na prazan gol s centra, govor tijela rukometaša Nexea jasno je dao do znanja da su se predali.

U 48. minuti opet je pogodio Bičanić i trener Horvat na +6 (21:15) odlučio je iskoristiti i posljednju minutu predaha. Međutim, dojam je da ne bi Našičanima pomogla niti još dva time-outa jer su nakon ovoga za Zagreb redom zabijali Horvat u dva navrata, Božić-Pavletić i potom opet Bičanić. U 54. minuti, nakon gotovo deset sušnih minuta za Nexe je poentirao Marin Šipić, ali bilo je prekasno da bi se Našičani mogli vratiti u utakmicu.

Zagreb je mirno priveo utakmicu kraju i s uvjerljivih 27:18 (12:11) osvojio 25. Kup Hrvatske.

Najbolji u finalnoj utakmici bili su Zlatko Horvat s osam te Damir Bičanić sa šest pogodaka. Urh Kastelic igrao je veliku utakmicu i sa 16 obrana bio možda i prvo ime u pobjedničkim redovima. Po tri su gola u redovima Nexea postigli Šipić, Gadža, Zrnić i Buvinić.

Izvor: Tportal.hr