Home / Liga prvaka / Vive Kielce u triler završnici do pobjede nad Pick Szegedom

Vive Kielce u triler završnici do pobjede nad Pick Szegedom

U utakmici drugog kola grupe faze Lige prvaka, momčad Lomza Vive Kielce slavila je nad ekipom MOL Pick Szeged rezultatom 26:23 (12:7). U triler završnici domaćini su uspjeli slaviti za prve bodove u novoj sezoni Lige prvaka.

Domaćini su bolje otvorili susret i već u devetoj minuti susreta imaju plus tri gola prednosti 5:2. Gosti ne posustaju i do sredine prvog dijela smanjuju zaostatak na samo minus jeda 6:5.

Domaćini ponovo ulaze u seriju pogodaka te u 26. minuti po prvi put odlaze na plus četiri gola prednosti 9:5. Tu prednost Kielce je sačuvao do kraja prvog dijela pa se i na pauzu odlazi kod rezultata 12:7.

Domaći rukometaši u nastavku nastavljaju u dobrom ritmu. Prednost je varirala ali i polako se topila sve do 54. minute kada gosti iz Mađarske dolaze na samo minus jedan gol zaostatka 22:21.Potom će uslijediti period ujednačene borbe, da bi tačku na i postavio Igor Karačić sa dva pogotka u 58. minuti kada postavlja konačnih 26:23.

Imali su gosti priliku da smanje zaostatak ali Radivojević i Canellas nisi bili uspješni u realizaciji napada.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Alex Dujshebaev sa osam te Igor Karačić i Angel Fernandez sa po četiri postignuta pogotka. Sjajan je bio i Andreas Wolff sa trinaest uspješnih intervencija.

Na drugoj strani, prvo ime susreta je Joan Canellas sa jedanaest postignutih pogodaka. Radivojević Bogdan dodao je šest.

Treća domaća pobjeda Meshkova, u Brestu pao i Pick Szeged

Rukometaši Meshkova iz Bresta upisali su večeras novu, treću po redu domaću pobjedu u okviru …