Home / BiH Rukomet / KUP BiH / Sloboda bolja od Bosne u drugom pretkolu Kupa Bosne i Hercegovine

Sloboda bolja od Bosne u drugom pretkolu Kupa Bosne i Hercegovine

Rukometaši Slobode večeras su na domaćem terenu savladali ekipu RK Bosna Vispak, u okviru drugog pretkola Kupa Bosne i Hercegovine, rezultatom 37:33 (18:15).

Ovom pobjedom, rukometaši Slobode plasirali su se u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi, da bi nakon pete minute, domaći rukometaši preuzeli rezultatsku inicijativu. Nakon 3:3 u petoj minuti, domaći rukometaši odlaze na plus dva gola prednosti.

Domaćini su do 22. minute bili u rezultatskoj prednosti, od jednog ili dva gola, kada gosti dolaze do preokreta 11:12.

Ipak do kraja prvog dijela, Sloboda ponovo dolazi do vodstva, te na pauzu odlaze sa prednošću od tri gola razlike 18:15.

I u nastavku, domaći rukometaši su uspjeli sačuvati prednost. Sve do 50. minute Sloboda je imala plus dva gola razlike, kada serijom od 5:1, domaćini dolaze do plus šest golova prednosti, čime je riješeno pitanje pobjednika.

Do kraja gosti iz Visokog uspjeli su smanjiti zaostatak na minus četiri, za konačnih 37:33.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Kadić Davor i Hamzić Arnad sa po devet postignutih pogodaka, Suhonjić Emir dodao je osam a Talevski Jovan pet.

U redovima gostiju Osmanhodžić je bio precizan deset puta, dok je jedan pogodak manje postigao Omanović Emir. Karanović Luka dodao je šest pogodaka.

Izviđač ubjedljivo sa Gračanicom

Rukometaši Izviđača večeras su na domaćem terenu u prvom susretu četvrtfinala Kup-a Bosne i Hercegovine …