Najnovije
Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Slavija bolja od Sloge iz Gornjeg Vakufa

Slavija bolja od Sloge iz Gornjeg Vakufa

Rukometaši Slavije upisali su drugi trijumf u proljetnom dijelu Premijer lige Bosne i Hercegovine. Večeras su u okviru 18. kola na domaćem terenu savladali ekipu Sloge iz Gornjeg Vakufa/Uskoplja rezultatom 25:24.

Od samog početka susreta vodila se ujednačena borba, igralo se gol za gol, a niti jedna ekipa nije imala značajniju rezultatsku prednost. Tako se i na pauzu odlazi kod rezultata 12:12.

I u nastavku se nastavilo u istom ritmu da bi tek pred kraj susreta, domaći rukometaši uspjeli da naprave plus dva gola prednosti. Igrao se 55. minut, kada je Slavija imala 23:21.

Domaće je do pobjede predvodio Hrbat sa 11 postignutih pogodaka, dok je na drugoj strani briljirao Alibegović sa deset pogodaka.