Najnovije
Home / Evropa / Sjajni Burić donio novu pobjedu Flensburgu

Sjajni Burić donio novu pobjedu Flensburgu

Rukometaši Flensburga slavili su večeras u okviru 12. kola rukometne Lige prvaka, novu pobjedu na domaćem terenu, ovaj put protiv slovenskog Celja, rezultatom 27:26.

Tijesna pobjeda koja lidera Njemačke Bundeslige gura prema osminifinala Lige prvaka. Ponovo je junak pobjede bio naš Benjamin Burić koji je u posljednjim minutama susreta sa nekoliko sjajnih odbrana, sačuvao prednost domaće ekipe.

Slovenci su bolje ušli u susret, nekoliko uvodnih minuta imali su rezultatsku prednosti, da bi domaći rukometaši nakon poravnanja 4:4, u potpunosti preuzeli rezultatsku inicijativu.

Prednost domaće ekipe je konstantno rasla, a na pauzu odlaze sa plus četiri gola prednosti, kod rezultata 16:12.

I u nastavku domaći rukometaši povečavaju prednosti, na maksimalnih plus pet, kod rezultata 18:13. Od tog trenutka, prednost se polako počinje topiti, sve do pred sami kraj kada gosti dolaze do poravnanja, 25:25.

U veoma neizvjesnoj završnici, zahvaljujući ponajviše sjajno raspoloženom Benjaminu Buriću, rukometaši Flensburga uspjeli su sačuvati plus jedan pogodak prednosti za konačnih 27:26.

Flensburg su do pobjede vodili Wanne Hampus sa osam te Svan Lasse i Lauge Schmidt sa po pet postignutih pogodaka.

Kod Celja Vujović Branko sa sedam pogodaka bio je najefikasniji. Četiri je dodao Makuc Domen.