Home / BiH Rukomet / Premijer liga (Ž) / Rukometašice Izviđača pobjedom nad Hadžićima preuzele lidersku poziciju

Rukometašice Izviđača pobjedom nad Hadžićima preuzele lidersku poziciju

Rukometašice Izviđača večeras su u okviru šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, na domaćem terenu, slavile ubjedljivu pobjedu, nad ekipom ŽRK Hadžići, rezultatom 36:19.

Domaće rukometašice iskoristile su kiks Gruđanki u Zavidovićima, te su ovom pobjedom preuzele lidersku poziciju u Premijer ligi Bosne i Hercegovine.

Sinoć su Ljubušanke odlično otvorile susret i već u prvih deset minuta imale su prednost od sedam golova razlike 8:1. Prednost su domaće rukometašice uspjele sačuvati do kraja prvog dijela, kada se na pauzu odlazi kod rezultata 19:6.

I u nastavku dosta bolja igra rukometašica Izviđača, čija je prednost u 55. minuti iznosila čak plus 21. Do kraja susreta, trener domaće ekipe Ivan Lovrić, šansu je dao i najmlađim rukometašicama u svom sastavu, što su gošče iskoristile i smanjile rezultatski zaostatak. Konačan rezultat glasio je 36:19.

Izviđač su do pobjede vodile Boras sa devet, Gudelj sa sedam te Kulić i Vrančić sa po pet postignutih pogodaka. Sjajna je bila i Martina Šumelj sa 19 uspješnih intervencija.

Na drugoj strani najefikasnija je bila Edina Demić sa sedam postignutih pogodaka, dok je Anisa Selimović upisala 11 uspješnih intervencija.