Home / BiH Rukomet / Ostala takmičenja / Rukometaši Krivaje bolji od Maglaja

Rukometaši Krivaje bolji od Maglaja

Večeras je u Gradskoj sportskoj dvorani u Zavidovićima odigrana prijateljska utakmica između RK Krivaja i RK Maglaj. Slavili su domaćini, rezultatom 35:30.

Domaćini su bolje otvorili susret i već od samog početka imali su rezultatsku prednost od plus četiri pogotka. U 22. minuti susreta gosti iz Maglaja dolaze do poravnanja, a dvije minute kasnije i do prve prednosti u susretu, kod rezultta 14:15.

Međutim do kraja prvog dijela domaćini ponovo dolaze u prednost, da bi gosti u posljednjim minutama prvog dijela stigli do poravnanja. Na pauzu se odlazi kod rezultata 18:18.

Domaćini su bolje otvorili i nastavak susreta, kada ponovo odlaze na plus tri gola prednosti. Do kraja susreta prednost je rasla, a konačan rezultat je glasio 35:30.

Krivaju su do pobjede vodili Edin Klis sa deset, Amir Alić sa osam, Deni Velić sa sedam i Mirza Dervečić sa pet postignutih pogodaka, dok je u sastavu Maglaja najefikasniji bio Goran Šarenac sa deset postignutih pogodaka. Edo Mehinagić dodao je sedam.