Home / BiH Rukomet / Premijer liga - Završnica / Rukometaši Izviđača slavili u Ljubuškom, odluka o prvaku u utorak

Rukometaši Izviđača slavili u Ljubuškom, odluka o prvaku u utorak

Rukometaši Izviđača večeras su u Ljubuškom savladali ekipu Borca u finalnom susretu Play Off-a za Prvaka Bosne i Hercegovine. Izviđač je večeras slavio rezultatom 24:21, a ovom pobjedom Skauti su stigli do poravnanja rezultata u konačnom zbiru.

Domaći rukometaši od samog početka imali su rezultatsku prednost, koja niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Borac je na početku odigrao loše, što najbolje govori podatak da su svoj drugi pogodak postigli tek u 11. minuti susreta.

Do kraja prvog dijela Skauti su održavali prednost, pa na pauzu odlaze sa tri gola prednosti, kod rezultata 11:8.

Na otvaranju drugog dijela domaći rukometaši sa dva vezana pogotka dolaze na plus pet, no Borčevci konsoliduju redove i dolaze na samo minus dva gola zaostatka u 41. minuti, 16:14.

Ipak do kraja susreta domaća ekipa nije ispustila prednost te je na kraju konačan rezultat glasio 24:21.

Ovom pobjedom Izviđač se izjednačio u finalnoj seriji (1:1), a posljednji susret je na rasporedu u utorak, kada ćemo saznati Prvaka Bosne i Hercegovine.

Izviđač su do pobjede predvodili Ivanović Miljan i Džono Nikola sa po pet postignutih pogodaka. Maretić Duje dodao je četira

Na drugoj strani najefikasniji je bio Rađenović Bojan sa jedanaest postignutih pogodaka.