Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Rukometaši Gračanice u finišu slomili otpor dobojske Sloge

Rukometaši Gračanice u finišu slomili otpor dobojske Sloge

Rukometaši Gračanice večeras su u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladali ekipu Sloge iz Doboja, rezultatom 26:23 (11:11).

Gosti iz Doboja bolje su otvorili susret, te dolaze do početnog vodstva. Gračanlije ubrzo uzvraćaju i dolaze do preokreta te do plus dva gola razlike. Do 19. minute domaćini odlaze na plus četiri gola prednosti 8:4. Ipak u narednim minutama slijedi dosta bolja igra gostujuće ekipe, koja koristi greške domaćin, te serijom 0:5 dolazi do preokreta 8:9.

Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol, pa se na pauzu odlazi kod neriješenog rezultata 11:11.

I u nastavku rovovska bitka, igralo se gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, sve do 47. minute kada Sloga serijom 0:3, odlazi na plus dva gola prednosti 17:19.

Prednost su gosti održali sve do 53. minute kada je rezultat glasio 17:19. U posljednjih sedam minuta susreta uslijedila je fenomenalna igra domaćih rukometaša koji su serijom 6:1, stigli do preokreta. Na krilima domaće publike Gračanlije su izvojevale još jednu važnu pobjedu. Konačan rezultat glasio je 26:23.

Gračanicu su do pobjede vodili Vladimir Tomić sa osam te Omer Mehmedović, Adi Džinović i Dušan Živanov sa po pet postignutih pogodaka.

Na drugoj strani najefikasniji su bili Vukašin Zekić sa osam te Vladimir Stanković sa pet postignutih pogodaka.