Home / Liga prvaka / Remi Pick Szegeda i Flensburga u okviru trećeg kola EHF Lige prvaka

Remi Pick Szegeda i Flensburga u okviru trećeg kola EHF Lige prvaka

Rukometaši Pick Szegeda i Flensburga odmjerili su snage u okviru trećeg kola EHF rukometne Lige prvaka. Uzbudljiv i do kraja neizvjestan susreta okončan je remijem 24:24 (12:12).

Od samog početka susreta igralo se gol za gol, ekipe su se smjenjivale u vodstvu, a niti jedna od ekipa nije imala veču rezultatsku prednost od dva gola razlike.

Do početnog vodstva došli su gosti pogotkom Jensena, no ubrzo Radivojević dovodi domaćine do poravnanja. U 8. minuti Flensburg pogotcima Johannessena dolazi na plus dva gola razlike 3:5, što su gosti uspjeli sačuvati do sredine prvog dijela.

U 25. minuti domaćini pogotcima Radivojevića i Sigurmannssona odlaze na plus dva gola prednosti 11:9. Ipak do kraja prvog dijela Flensburg uspjeva izjednačiti rezultat pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:12.

Domaći rukometaši su večim dijelom drugog dijela imali prednost od jednog ili dva gola razlike, međutim, susret je okončan bez pobjednika, rezultatom 24:24.

Jeppsson nije iskoristio priliku za pobjedu Flensburga, u posljednjim sekundama drugog dijela.

U domaćem sastavu najefikasniji je bio Radivojević Bogdan sa jedanaest postignutih pogodaka, iz isto toliko pokušaja.

Na drugoj strani Johannessen sa devet postignutih pogodaka bio je najefikasniji u redovima Flensburga. Naš Benjamin Burić upisao je trinaest uspješnih intervencija.

Ovo su najbolji strijelci rukometne Lige prvaka

Evropska rukometa federacija objavila je listu najboljih strijelaca elitnog rukometnog takmičenja, rukometne Lige prvaka. Na …