Home / Ger&Den 2019 / Norvežani pobjedom zakoračila u drugi krug Svjetskog prvenstva

Norvežani pobjedom zakoračila u drugi krug Svjetskog prvenstva

Zanimljiv susret odigrali su večeras selekcije Norveške i Egipta u okviru drugog kruga Svjetskog prvenstva, u kojem su slavili Norvežani rezultatom 32:28.

Norveška je grupnu fazu okončala sa četiri pobjede i jednim porazom, od selekcije Danske, a Norvežani nastavljaju sa dobrim igrama i u drugom krugu prvenstva.

Ljubitelji rukometa u Herningu mogli su večeras vidjeti jedan jako zanimljiv meč. Prvo poluvrijeme proteklo je u skoro pa ujednačenoj borbi. Egipčani su bolje ušli u susret. Stečenu rezultatsku prednost uspjeli su očuvati nekih desetak minuta, kada Norveška dolazi do preokreta i prvog vodstva u večerašnjem susretu.

Međutim, Epipat se ne predaje i drži korak za sjajnim Norvežanima, koji su do kraja prvog dijela uspjeli sačuvati plus dva gola prednosti. Na pauzu se odlazi kod rezultata 16:14.

U nastavku je Norveška zaigrala nešto kvalitetnije. Norvežani su prednost iz prvog dijela uspjeli sačuvati do kraja susreta, za novu pobjedu i korak bliže polufinalu. Konačan rezultat glasio je 32:28.

Sagosen i Abelvik bili su neriješiva enigma za Egipatsku odbranu sa po deset postignutih pogodaka, dok su kod Egipta El-Ahmar i Sanad bili najefikasniji sa po četiri postignuta pogotka.