Home / Ger&Den 2019 / Norvežani deklasirali Saudijsku Arabiju sa 19 golova razlike
epa07278252 Saudi Arabia s Mojtab Alsalem (L) in action against Norway s Magnus Gullerud (R) during the IHF Men's Handball World Championship match between Norway and Saudi Arabia in Herning, Denmark, 12 January 2019. EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Norvežani deklasirali Saudijsku Arabiju sa 19 golova razlike

Selekcija Norveške deklasirala je reprezentaciju Saudijske Arabije u drugom krugu Svjetskog rukometnog prvenstva, rezultatom 40:21.

Slabo izdanje selekcije Saudijske Arabije koja je na ovom takmičenju upisala drugi ubjedljiv poraz. Nakon sinočnjeg poraza od selekcije Austrije, i Norveška je večeras bila ubjedljiva.

Espen Christensen bio je nerješiva enigma za izabranike Borisa Beniča, koji su tokom cijelog susreta. Norveška je od samog početka susreta bila dosta dominantnija momčad, a prednost je rasla iz minuta u minut. Na pauzu se odlazi kod rezultata 20:10. I drugo poluvrijeme Norvežani su riješili rezultatom 20:11, za konačnih 40:21.

Hansen je predvodio sjajnu Norvešku sa osam postignutih pogodaka, dok su Abelvik, Blonz i Gulliksen dodali po šest. Kod Saudijske Arabije najefikasniji je bio Al-Salem sa šest postignutih pogodaka.

Norvešku u trećem kolu očekuje, sudeći prema današnjem izdanju i jedne i druge reprezentacije, još jedan lagan zadatak, dvoboj s Austrijom, dok Saudijsku Arabiju čeka dvoboj protiv domaćina Danske.