Home / Liga prvaka / Montpellier slavio u Brestu, šest pogodaka Marka Panića

Montpellier slavio u Brestu, šest pogodaka Marka Panića

Rukometaši Montpelliera slavili su u okviru drugog kola rukometne Lige prvaka, na gostovanju u Brestu, nad ekipom Meshkova, rezultatom 25:27.

Iako su domaći rukometaši večinom susreta diktirali tempo igre, boljom igrom u završnici, gosti dolaze do pobjede.

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi, igralo se gol za gol, a niti jedna od ekipa nije imala izraženiju rezultatsku prednost. U 14. minuti susreta domaćini pogotkom Đukića odlaze na plus dva, kod rezultata 8:6, no gosti ubrzo anuliraju prednost.

Do kraja prvog dijela domaćini uspjevaju sačuvati jedan pogodak prednosti, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:12.

U nastavku domaći rukometaši nastavljaju sa dobrom igrom, pa u 35. minuti odlaze na plus tri, kod rezultata 15:12.

Sve do 50. minute susreta domaćini su bili u prednosti, kada Simonet pogađa za prvo poravnanje u drugom dijelu 21:21. Dvije minute kasnije Richardson postiže pogodak za prednost 21:22. Sve do kraja susreta gosti su uspjeli sačuvati prednost za konačnih 25:27.

Meshkov je predvodili su naš Marko Panić sa šest postignutih pogodaka, a isto toliko postigao je i Darko Đukić.

Kod Montpelliera najefikasnij isu bili Melvyn Richardson sa šest, Valentin Porte sa pet te Hugo Descat i Diego Simnonet sa po četiri postignuta pogotka.

EHF pomjerio Final Four Lige prvaka za decembar

Evropska rukometna federacija (EHF) ponovo je pomjerila završni turnir EHF rukometne Lige prvaka za decembar …