Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Maglaj i vakufska Sloga remizirali

Maglaj i vakufska Sloga remizirali

Jedan od derbija trećeg kola rukometne Premijer lige Bosne i Hercegovine večeras su u Maglaju odigrali rukometaši Maglaja i Sloge iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja. Publika je večeras u Maglaju uživala u sjajnoj rukometnoj predstavi, koja je na kraju završena remijem 23:23.

Sloga ove sezone igra dosta bolje na gostujućim terenima. U tri kola dva puta su igrali na gostujućem terenu i za sada imaju jednu pobjedu i jedan remi.

Do kraja prvog poluvremena domaćini su imali jedan gol prednosti, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 12:11.

U nastavku ipak bez pobjednika. Gosti su uspjeli nadoknaditi jedan gol zaostatka za na kraju konačnih 23:23.

Najefikasniji u domaćem sastavu bio je Čičkušić sa sedam postignutih pogodaka. Na drugoj strani, Biljaka je postigao takođe sedam pogodaka dok su po četiri dodali Halebić i Purić.

RK Maglaj: Dragičević, Mehinagić 2, Hajdić, Bašić 4, Kendić 3, Memišević 3, Mutapčić, Mujkanović, Delić, Ridžal 1, Bajraktarević, Omahić 2, Džanbegović, Hasić, Kadrić 1, Čičkušić 7.

MRK Sloga: Biljaka 7, Halebić 4, Demirović 2, Dedić 2, Gudić, Ljutić 1, Đikić, Rušpić, Pokvić, Stanojčić 2, Pedić, Kahrić, Šaravanja 1, Purić 4, Destanović, Demirović.