Home / Evropa / Magdeburg gazi redom, pao i Kiel

Magdeburg gazi redom, pao i Kiel

Rukometaši Magdeburga sjajno su otvorili novu sezonu Bundeslige. Na samom otvaranju prvenstva četiri pobjede u isto toliko odigranih susretu.

Sinoć je u Getec Areni pao i Kiel. Magdeburg je od samog početka susreta diktirao tempo igre. Konstantno su domaćini bili u prednosti, a u pojedinim trenucima ta prednost je iznosila plus četiri pogotka, kod rezultata 10:6, kasnije 11:7 i 12:8.

U posljednjim trenucima prvog poluvremena gosti dolaze do preokreta za minimalnu prednost na pauzi 18:19.

Uspjeli su gosti u nastavku očuvati prednost sve do sredine drugog dijela, kada Magdeburg ponovo dolazi do preokreta i vodstva. U posljednjim minutama susreta domaćini odlaze na plus tri gola prednosti 32:29, da bi „Zebre“ sa dva vezana pogotka uspjeli smanjiti na samo minus jedna.

Međutim vremena više nije bilo za bilo kakvu promjenu, pa je konačan rezultat ostao 32:31.

Domaće su do pobjede vodili Damgaard sa šest te Hornke, Musche i Pettersson sa po pet postignutih pogodaka. Na drugoj strani u sastavu Kiela najefikasniji je bio Ekberg sa jedanaest postignutih pogodaka. Nillson je dodao pet.