Home / BiH Rukomet / Premijer liga (M) / Leotar preko Bosne do šeste ovosezonske pobjede

Leotar preko Bosne do šeste ovosezonske pobjede

Rukometaši Leotera večeras su u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine savladali ekipu RK Bosna iz Visokog, rezultatom 28:26 (12:13).

Ovo je šesta ovosezonska pobjeda za rukometaše Leotara dok je na drugoj strani Visočacima treći poraz.

Tokom prvog dijela gostujući rukometaši konstatno su bili u prednosti. Od plus dva na početku pa do plus tri kod rezultata 7:10. Do kraja prvog dijela igralo se ujednačeno na obe strane, pa se na pauzu odlazi kod minimalne prednosti gostujuće ekipe 12:13.

U nastavku nešto bolja igra domaće ekipe koja već u 37. minuti dolazi do preokreta 17:16. Gosti ne posustaju, te serijom od 0:4, ponovo dolaze do plus tri dva gola prednosti 18:20.

Od sredine drugog dijela „crna rupa“ u igri gostujuće ekipe, što domaćini odlično koriste te u posljednjih desetak minuta dolazi do pobjede. Izabranici Darka Tavrića slavili su na kraju pobjedu sa dva gola razlike, 28:26.

U domaćem sastavu najefikasniji su bili Srdanović sa sedam te Draganić i Miličević sa po četiri postignuta pogotka.

Na drugoj strani Adnan Harmandić i Emir Omanović postigli su po sedam pogodaka dok je jedan manje upisao Almir Osmanhodžić.