Home / BiH Rukomet / KUP BiH / Izviđač ubjedljivo sa Gračanicom

Izviđač ubjedljivo sa Gračanicom

Rukometaši Izviđača večeras su na domaćem terenu u prvom susretu četvrtfinala Kup-a Bosne i Hercegovine savladali ekipu RK Gračanica, sa ubjedljivih 29:21 (10:12).

Gračanica je krenula solidno, i već u 12. minuti ima prednost od četiri gola, kod rezultata 2:6. Potom slijedi pad u igri gostiju, što domaćini koriste i serijom 4:0, stižu do poravnanja, a potom i prvog vodstva u susretu 9:8.

Do kraja poluvremena, Gračanica ipak uspjeva da stekne prednost, pa na pauzu odlazi sa dva gola prednosti, 10:12.

Početak drugog dijela donosi nam ujednačenu borbu, igralo se gol za gol, sve do 34. minute, nakon čega ponovo slijedi pad u igri gostujuće ekipe, što ponovo koriste „Skauti“ i serijom od 7:1, odlaze na velikih plus četiri 19:15.

Gosti ne posustaju, te uspjevaju smanjiti zaostatak, ali do 49. minute domaćini su ponovo na plus  pet, 21:16. U 55. minuti prednost je iznosila plus osam, kod rezultata 25:17, a u 58. minuti plus devet, 28:19.

Na kraju, konačan rezultat glasio je 29:21.

Izviđač su do pobjede vodili Domagoj Alilović sa sedam i Stjepan Jozinović sa pet postignutih pogodaka. Na drugoj strani Omer Mehmedović bio je najefikasniji sa sedam pogodaka, dok je Vladimir Tomić dodao šest.

Rukometaši Izviđača prvi finalisti Kup-a Bosne i Hercegovine

Rukometaši Izviđača slavili su ubjedljivu pobjedu u okviru polufinala Kup-a Bosne i Hercegovine nad ekipom …